Włazy clamp

Włazy clamp stanowią specyficzną kategorię włazów okrągłych. Wykonuje się je ze stali nierdzewnej w gatunkach AISI 304/304L lub AISI 316/316L.

Dzięki obejmie zaciskowej, pokrywa włazu wraz z uszczelką oraz kołnierzem/ramą tworzą hermetyczną zaporę przed wpływem czynników zewnętrznych. W zależności od rozmiaru, wersji oraz detali konstrukcyjnych, ten rodzaj włazów wyposaża się w pokrywy zdejmowane lub też pokrywy mocowane za pomocą zawiasu. Niektóre modele dodatkowo wyposaża się w wydłużony kołnierz montażowy oraz izolację termiczną. Wersje płaskie, z niskim kołnierzem, świetnie nadają się do paletopojemników oraz innego rodzaju zbiorników transportowych. Włazy z zamknięciem typu clamp zazwyczaj montuje się w dachu zbiorników nierdzewnych (włazy górne).

Włazy okrągłe z obejmą zaciskową produkuje się w szerokim zakresie średnic od DN145 do DN1400. Ciśnienie robocze włazów obejmuje wartości od 0,1 bar do ponad 4 bar. Część włazów ciśnieniowych certyfikuje się zgodnie z wymaganiami dyrektywy ciśnieniowej PED.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11