Włazy owalne

Włazy owalne nierdzewne

Włazy owalne ze stali nierdzewnej produkuje się w wersjach otwieranych do wewnątrz zbiornika lub na zewnątrz zbiornika. Niektóre modele wyginana się do krzywizny zbiornika, odpowiednio do jego średnicy. Aby mogły funkcjonować w różnorodnym środowisku, wyposaża się je w uszczelki z EPDM, silikonu, NBR i wielu innych polimerów. Podobnie sprawa się ma ze stalą nierdzewną używaną do wykonania ram i pokryw włazów elipsoidalnych. Podstawowym materiałem konstrukcyjnym jest stal nierdzewna w gatunku AISI 304/304L. Pewną część modeli produkuje się również ze stali w gatunku AISI 316/316L, a na specjalne zamówienie, ze stali AISI 316Ti.

Nasz katalog obejmuje zarówno włazy owalne bezciśnieniowe jak i te, które montowane są w zbiornikach ciśnieniowych. W tym drugim przypadku, maksymalne ciśnienie może dochodzić do 10 bar. Eliptyczne włazy ciśnieniowe spełniają wymagania określone w dyrektywie ciśnieniowej  P.E.D. 2014/68/EU.

Eliptyczne włazy nierdzewne znajdują szerokie zastosowanie w zbiornikach używanych do przechowywania produktów płynnych. Świetnie zadomowiły się w przemyśle związanym z produkcją żywności i napojów. Zbiorniki nierdzewne wyposażone we włazy owalne najczęściej spotyka się w browarnictwie, winiarstwie i gorzelnictwie, a także w mleczarniach oraz przetwórniach warzyw i owoców. Kolejne obszary, w których tego rodzaju włazów używa się powszechnie, to przemysł chemiczny i biotechnologiczny oraz pokrewne.

Wyświetlanie 1–12 z 51 wyników