Włazy do zbiorników cementowych

Włazy do zbiorników cementowych

Włazy do zbiorników cementowych, to wyspecjalizowana grupa włazów nierdzewnych. W jej skład wchodzą włazy prostokątne, okrągłe oraz owalne. Należy jednak zaznaczyć, że nie powstały one z myślą o zastosowaniu w budownictwie. Jednak w pewnych okolicznościach z powodzeniem używa się ich w konstrukcjach inżynieryjnych.

Ten rodzaj włazów powstał przede wszystkim w celu zaspokojenia potrzeb producentów wina. To oni w szerokim zakresie stosują zbiorniki cementowe do fermentacji oraz magazynowania trunku. Jednakże zbiorniki cementowe spotyka się także w innych gałęziach w przemysłu rolno-spożywczego. Przechowuje się w nich np.  duże ilości surowców pochodzenia roślinnego.

Solidna oraz trwała konstrukcja włazów nierdzewnych sprawia, że często spotykają się one z zainteresowaniem ze strony konstruktorów budowli hydrotechnicznych. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, włazy można posadowić bezpośrednio w stropach oraz ścianach betonowych, lub też na podłożu betonowym za pomocą kołnierzy i śrub. Spełniają wówczas funkcję włazów inspekcyjnych lub drzwi wodoszczelnych.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników