Włazy specjalne

Włazy specjalne nierdzewne

Włazy specjalne nierdzewne, to specyficzna grupa produktów, w której znalazły się włazy o różnych kształtach, przeznaczone do zabudowy w zbiornikach z materiałów innych niż stal nierdzewna. W zależności od modelu i wersji, włazy z tego katalogu montuje się w zbiornikach drewnianych (beczki), tych zrobionych z cementu/betonu, lub też wytworzonych z włókna szklanego. W tej części katalogu znajdują się także włazy do montażu w cysternach drogowych.

Część prezentowanych tutaj modeli przystosowano do osadzenia w podłożu cementowym/betonowym zbiorników będących elementem konstrukcji hydrotechnicznych, gdzie pełnią rolę włazów inspekcyjnych lub drzwi wodoszczelnych.

Zbiorników drewnianych (beczki) najczęściej używa się do leżakowania wina, whisky, miodów pitnych, piwa oraz wielu innych napojów alkoholowych. Zbiorniki cementowe spotyka się w przemyśle rolno-spożywczym oraz winiarskim. Przechowuje się w nich duże ilości produktów pochodzenia roślinnego, a w winnicach pełnią rolę zbiorników magazynowych lub fermentacyjnych. Zbiorników z włókna szklanego lub innych tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym, często używa się do magazynowania produktów spożywczych. Przechowuje się w nich również paliwo oraz różnego typu chemikalia. Ponadto spotyka się je jako element przydomowych oczyszczalni ścieków.

Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników