Włazy okrągłe

Włazy okrągłe najczęściej montuje się w dachu zbiornika nierdzewnego, dlatego też włazy tego rodzaju często nazywa się pokrywami.

Włazy okrągłe, w niektórych wersjach, dostosowuje się do montażu w bocznym poszyciu zbiornika. Zasadniczo włazy okrągłe otwiera się do góry. Część włazów wyposaża się w zawiasy, które trwale łączą pokrywę włazu z kołnierzem mocującym do zbiornika. Specjalną odmianą włazów okrągłych są włazy z pokrywą zamykana obejmą zaciskową – zamknięcie typu Clamp. Podstawowym materiałem konstrukcyjnym jest stal nierdzewna w gatunku AISI 304/304L. Część modeli produkuje się również ze stali w gatunku AISI 316/316L.  Nasz katalog obejmuje zarówno włazy okrgłe bezciśnieniowe jak i te, które montowane są w zbiornikach ciśnieniowych. W tym drugim przypadku, maksymalne ciśnienie może dochodzić do 12 bar. Włazy ciśnieniowe spełniają wymagania określone w dyrektywie ciśnieniowej  P.E.D. 2014/68/EU.

Włazy okrągłe szeroko stosuje się w zbiornikach nierdzewnych używanych do przechowywania różnego rodzaju materiałów. Spotyka się je przede wszystkim w browarnictwie, winiarstwie, produkcji napojów i alkoholi, mleczarstwie, przetwórstwie warzyw i owoców. Ponadto występują w przemyśle kosmetycznym, biotechnologicznym, chemicznym oraz wielu innych aplikacjach.

Wyświetlanie 1–16 z 99 wyników